טיפים לשימוש באתר

 

מה ניתן למצוא בתיק הבניין? איך מחפשים מסמך? איך ניתן לצפות בקבצים או להוריד אותם למחשב? באמצעות המדריך למשתמש תוכלו ללמוד צעד אחר צעד איך למצוא את תיק הבניין הדרוש לכם ולאתר מידע רלוונטי. עוד עומדות לשרותכם תשובות לשאלות נפוצות הנוגעות לשימוש באתר
 
 

 שימוש בתיקי הבניין

 
 
מה ניתן למצוא בתיק הבניין?
תיק הבניין כולל מידע אודות התיק עצמו (כתובות, גושים וחלקות) ומסמכים המחולקים לקטגוריות על פי נושא. ניתן לצפות במסמכים בתיק (בתצוגה חלקית או מלאה) ולשמור עותק שלהם במחשב האישי.
 
למה חיפוש של מבנה מניב יותר מתיק אחד?
לעיתים, יש מספר תיקים שיכולים לענות על שאלת החיפוש. לדוגמה, קיימים מבנים או כתובות שמספר תיקים מקושרים אליהם. בחיפוש המניב יותר מתיק אחד – ניתן לבחור בתיק הרצוי ולצפות בפרטיו ובמסמכיו. בעת הצורך, ניתן לחזור אחורה לרשימת התיקים שנמצאו בחיפוש ולבחור תיק אחר לצפייה.
 
איך אני מברר אם תיק מסוים כבר סרוק?
1.    יש לחפש באתר את התיק המבוקש או לבצע חיפוש במערכת ה-IView וללחוץ על הקישור "הצג תיק בניין".
2.    ייפתח אתר ארכיון תיקי בניין באחת משתי אפשרויות: יוצגו תיק/י הבניין הרלוונטיים או יצוין כי לא נמצא תיק בניין במידה והתיק לא נסרק.
 
אף תיק לא עלה בחיפוש. מה ניתן לעשות?
לרשותכם מספר דרכי פעולה:
1.        יש לבדוק האם נתוני החיפוש שהוזנו מדויקים ומייצגים את המבנים הדרושים לכם. חיפוש חדש ניתן לבצע בדף החיפוש או במערכת ה-iView
2.       התיק המבוקש לא נמצא? פנו אלינו ונשמח לסייע.
איך אפשר לראות את התיק הפיזי או לקבל עזרה מנציג שרות בארכיון הנדסה?
אפשרות זאת ניתנת רק במקרים בהם התיק לא נסרק. יש לוודא באתר או במוקד הטלפוני האם התיק נסרק ולקבוע פגישה בארכיון הנדסה. כשתגיעו לארכיון, תיק הבניין ימתין לעיונכם. לפרטים נוספים>>
 
מצאתי שגיאה באתר/בתיק/במסמך. מה לעשות?
ניתן לפנות אלינו באמצעות המוקד הטלפוני וליידע אודות הבעיה. אם מסמך הדרוש לכם לא נמצא בתיק, ואתם זקוקים לאישור על כך - יש לקבוע פגישה עם מנהל ארכיון הנדסה לקבלת האישור. לדף צור קשר>>
 
 

 שימוש במסמכים בתיק הבניין

 
 
איך אני מוצא מסמך מסוים בתיק (לדוגמא – היתר בניה חתום)?
קיימות 2 אפשרויות לחיפוש מסמך בתוך תיק בניין:
       1.        קטגוריות המסמכים בצד הימני של האתר – המסמכים מחולקים על פי נושאים. לחיצה על נושא תציג את כל המסמכים הרלוונטיים באותה הקטגוריה.
       2.  חיפוש מתקדם – ניתן לבצע חיפוש על פי מילה רלוונטית, מספר היתר, מספר בקשה או לפי שנה.
 
איך ניתן לצפות במסמכים בתיק?
ניתן לצפות במסמכים בתיק בשלושה אופנים:
1.       במעבר העכבר על אייקון הזכוכית המגדלת - צפייה מהירה בדף הראשון במסמך.
2.       בהקלקה על אייקון הזכוכית המגדלת – ייפתח הדף הראשון במסמך בתצוגה מוגדלת.
3.       בלחיצה על אייקון קובץ (לדוגמה, אייקון PDF או DWF) – צפייה במסמך המלא או הורדה שלו למחשב האישי.
 
ביצעתי חיפוש מתקדם - איך ניתן לחזור ולצפות בכל המסמכים בתיק?
בפניכם  עומדות שתי אפשרויות:
     1. לחיצה על מספר התיק בחלק העליון של הדף.
     2. לחיצה על "כל המסמכים" בבר הסינון הימני.
 
היכן ניתן למצוא תוכניות תב"ע/זכויות בנייה הקשורות לתיק הבניין?
תכניות תב"ע/זכויות בנייה ניתן למצוא במערכת ה-iView בחיפוש אחר כתובת או גוש וחלקה.
 
אני זקוק למסמך חתום כ"נאמן למקור" עבור בית המשפט. מה עלי לעשות?
יש להזמין  את המסמך במוקד הטלפוני ולתאם פגישה הכוללת עורך דין מטעמכם בארכיון הנדסה. לפרטים נוספים>>
 
המסמך הדרוש לי מופיע באתר באיכות נמוכה. מה ניתן לעשות?
חלק מהמסמכים הסרוקים הינם ישנים וחלקם באיכות מקור נמוכה. תצוגת המסמכים באתר היא שיקוף של מצבם בפועל, אין דרך לשפר את איכותם.
 
 

 הנחיות טכנולוגיות

 
  
      מהן ההמלצות לגלישה באתר?
1.    צפייה במסמכים - על מנת לצפות בקבצים יש לוודא כי תוכנת צפייה מתאימה מותקנת במחשב האישי. לדוגמה, לצפייה בקובצי PDF יש להתקין תוכנת צפייה במסמכי PDF, ולצפייה בקובצי DWF יש להתקין תוכנת צפייה במסמכי DWF.
2.    הורדת קבצים - שימו לב כי חלק מהמסמכים גדולים וזמן ההורדה שלהם ממושך. מהירות ההורדה של המסמכים תלויה ברוחב הפס של המכשיר באמצעותו אתם גולשים. מומלץ להוריד קבצים גדולים (MB50 ומעלה) ברוחב פס של MB5-10 ומעלה.
3.    צפייה מיטבית - מומלץ כי רזולוציית המסך תהיה 1024X768. האתר תומך בדפדפנים  IE 8 ומעלה, פיירפקס, כרום וספארי (בגרסתם הרשמית האחרונה). כאשר האתר מוצג בצורה משובשת, יש לבצע לעיתים ניקוי קבצי cookie.
 
המסמך מודפס בצורה משובשת. מה לעשות?
המסמכים הקיימים באתר הינם בגדלים פיזיים שונים: מ-4A ועד גרמושקות באורך עשרות מטרים. במדפסת הביתית ניתן להדפיס מסמכים קטנים או להדפיס חלק מהמסמך הדרוש, במקרה של מסמכים גדולים. ניתן להעזר בחברות הדפסה על מנת להדפיס את המסמך הרצוי בגודל הנכון.
 
איך שולחים מסמך באמצעות מייל?
תחילה עליכם לשמור את המסמך ולאחר מכן לשלוח אותו במייל. בלחיצה על אייקון המסמך - תפתח תיבת דו שיח עם אפשרות שמירה. את המסמך השמור ניתן להעביר במייל. אם נתקלתם בקושי להעביר את הקבצים במייל בשל גודלם, אפשרות אחרת היא לשלוח במייל קישור למסמך באתר. יש לאתר את המסמך הספציפי באמצעות החיפוש המתקדם, להעתיק את שורת הכתובת (ה-URL) שמתקבלת בחיפוש ולשלוח אותה כקישור במייל.